Интернет магазин сексшоп краснодар sexshop-ae.ru.
 
 
 
 
 
 
 

Пасаж

Пасаж

Перші будівлі, на місці яких знаходиться сьогоднішній «Пасаж» належали двом російськими офіцерами, які отримали ділянку під забудову в кінці XVIII століття та купленим під будівництво прибуткового будинку в 1822 році підприємцем Крамаревим М.А.

Будинок на цьому місці був побудований в лише 40-х роках XIX століття та довгий час належав Ганні Синіциної, у якої і придбав його для зносу та будівництва на його місці «Пасажу» купець першої гільдії, глава експортної компанії, яка займалася хлібною торгівлею Менделевич М.Я.

Менделевич володів в Одесі кількома будівлями, проте «Пасаж» обезсмертив його ім'я, оскільки цей торговий комплекс одесити і гості міста стали називати «Пасажем Менделевича».

Будівлю «Пасажу» було побудовано в 1899 році за проектом архітектора Л.Л. Влодека, всього за два роки. Скульптурні групи будівлі створили С.І. Мільман та Т.Л. Фішель.

Урочисте освячення «Пасажу» відбулося 23 січня 1900 року. На момент здачі в експлуатацію «Пасаж» був обладнаний за найсучаснішими на той момент стандартам – електричне освітлення, яке забезпечувалося власною електростанцією, парове опалення, телефони і ліфт. У готелі, який також розташовувалася в будівлі «Пасажу» і вважалася одним з найбільш комфортабельних в місті налічувалося 162 номери.

Після відкриття «Пасажу» всі торгові місця були розібрані численними бажаючими. У ресторані проходили численні банкети та фуршети, проте вже в 1901 році в «Пасажі» сталася пожежа. Незабаром наслідки пожежі були ліквідовані і будівля відновлена, крім незначних деталей.

На даний момент на даху будівлі розташовані дві скульптури. Меркурій, затишно влаштувавшись на паровозику і Фортуна з факелом удачі в руці на судні, який причалив до берега. Треба сказати, що і Меркурій, і Фортуна багаторазово повторюються в скульптурних групах на стінах будівлі, як на внутрішніх, так і на зовнішніх.

На вході до Пасажу, як з вулиці Дерибасівській, так і з вулиці Преображенської, дуже оригінальна скульптурна композиція. Праворуч від входу – стилізована під початок ХХ століття постать Аполлона, а ліворуч від входу фігура Достатку у вигляді оголеної дівчини. Над скульптурами розташований ангел зі стилізованим факелом, що висвітлює шлях відвідувачам, і левова паща, яка захищає будівлю від неприємностей.

Від входу з вулиці Дерибасівській відвідувачі потрапляють в невеликий коридорчик. І, якщо спрямувати свій погляд до зводів нагорі, то можна побачити дивну мозаїку, яка химерним візерунком зайняла всю стелю цього маленького коридорчика.

З коридорчика, через ворота, можна потрапити у Г-образний коридор, який веде на вул. Преображенську. Якщо поглянути на ворота, то можна в них побачити повторення візерунка огорожі «Літнього Саду» Санкт-Петербурга, архітектора Ю.М. Фельтена

У середині коридору з боків, на рівні другого поверху на маленькому балкончику, один проти одного розташувалися скульптурні групи, які як би вітають відвідувачів. На балкончику можна побачити Фортуну та Меркурія різних розмірів і в різних місцях, жезл Меркурія, інструменти скульптора та архітектора, пензля художника, молотки, голови різних національностей з їх характерним виглядом. Це ті символи професій, інструменти тих майстрових та робітників, які працювали над створенням «Пасажу».

По обидва боки всіх вікон третього поверху видно рік початку та закінчення споруди будівлі. Багато рослинного орнаменту. Зовні деякі балкони будівлі підтримують дракони та крім того відображений і сам архітектор Л.Л. Влодек.

На сьогоднішній день будівля «Пасажу» як і з моменту свого відкриття, є одною з найбільш яскравих пам'яток архітектури Одеси XIX століття, і його архітектурні особливості та численні магазини завжди привертали як одеситів, так і численних гостей міста.