Соборна площа

Соборна площа

У самому центрі Одеси, на перетині вулиць Преображенської, Садової і Дерибасівській розташована Соборна площа. З моменту заснування міста саме Соборна площа була головною площею Одеси, на якій починалися та проходили всі великі міські та церковні свята.

У центрі площі знаходиться Спасо-Преображенський кафедральний собор (1795 р.), на честь якого і названа площа. Собор у міру свого архітектурного розвитку відображав рівень розвитку Одеси та всього краю. Будучи невеликим культовим спорудженням на початку XIX століття, він став одним з найбільших соборів Росії на початку ХХ століття. Собор вміщував до 12 тисяч чоловік одноразово і до початку ХХ був головним храмом Новоросії.

У 1936 році будинок собору було зруйновано, а на його місці були розбиті клумби і споруджений фонтан. Відновлення Спасо-Преображенського собору розпочалося у 1999 році і на сьогоднішній день собор повністю відновлений.

У північній частині площі на високому п'єдесталі, виконаному з кримського діориту, підноситься бронзова статуя М.С. Воронцова. Михайло Семенович Воронцов (1782-1856 рр.) – граф, а згодом князь (1845 р.), з 1823 року був генерал-губернатором Новоросійського краю. Герой війни 1812 року, він прославився як учасник багатьох військових кампаній, а також як найвідоміший державний діяч. Саме з його ім'ям пов'язують культурний та економічний розквіт Новоросії та Одеси. Пам'ятник був відкритий 8 листопада 1863 року. Автори його – мюнхенський скульптор Ф. Бруггер і одеський архітектор Ф. Боффо.

Сьогодні на Соборній площі Ви можете побачити і придбати картини одеських художників. Ви не повірите, але Вам запропонують не просто купити чийсь портрет, але й намалювати особисто Ваш, тут же, на місці! Шарж, портрет, малюнок – все, що забажає Ваша душа! Безліч сувенірів вразить Вас своїм різноманіттям, як асортименту, так і цін. Саме тут Ви зможете придбати частку Одеси, яка назавжди залишиться з Вами.