Міський сад

Міський сад

Міський сад був подарований Одесі Феліксом де Рибасом (брат Одеського градоначальника Йосипа де Рибаса) 10 листопада 1806 року.

Міський сад в Одесі на Дерибасівській, як у Москві – Арбат, а в Києві – Андріївський спуск. Красива площа з квітковими клумбами, фонтаном, ротондою і лавками серед дерев – ровесників міста.

На сьогоднішній день Міський сад відреставрований та відкритий після реконструкції 9 травня 2007. На його території відкрита нова ротонда і музичний фонтан, відремонтовано фасади, проведена заміна всіх комунікацій, а найголовніше – Міський сад придбав свій первісний вигляд: він виглядає так само, як і в момент свого заснування у 1806 році.

Тут, у Міському саду, можна знайти дванадцятий стілець з гарнітура роботи Гамбса, що належав мадам Пєтуховій – тещі Кіси Вороб'янінова, який таки виявився золотим. Відкриття цього унікального в своєму роді пам'ятника відбулося у дні «Гуморини-99».

Є тут також пам'ятник Леоніду Утьосову – відомому співаку, кіноакторові та улюбленцю одеситів. Автор пам'ятника – Олександр Токарєв. Урочисте відкриття пам'ятника відбулося 2 вересня 2000 року в рамках святкування 206-ї річниці заснування міста.

Після реконструкції новий фонтан в Одеському Міському саду фактично складається з 2-х різних фонтанів. 13 струменів одного б'ють вдень, а другий, світломузичний, працює з 21:00 до 23:30.

Влітку у Міському саду збирається велика кількість одеситів та гостей міста, щоб погуляти, поспілкуватися та насолодитися його затишній і домашньою атмосферою.