Французький бульвар

Французький бульвар

Французький бульвар – одне з найбільш красивих та мальовничих місць міста, справжній «прибережний фасад» Одеси. Протягнутий уздовж побережжя, він пов'язує центр міста з Аркадією.

Спочатку бульвар називався Мало-Фонтанською дорогою, а в 1902 році на честь візиту царя Миколи II до Франції був перейменований у Французький бульвар.

Численні власники дач та особняків перетворили Французький бульвар в один з самих упорядкованих куточків міста і коли в Одесі пустили трамвай, одна з перших його ліній пройшла саме по Французькому бульвару в Аркадію.

Після Жовтневої революції на Французькому бульварі, перейменованому в 1920 році та до 1990 року званому Пролетарським бульваром, організується і будується велика курортна зона. Численні санаторії і будинки відпочинку розташовані вздовж всього бульвару. Через Французький бульвар проходить дорога на найпопулярніші пляжі центру міста – Отраду, Дельфін, Аркадія.

Особливо красиво на Французькому бульварі навесні, коли починають цвісти численні дерева і відразу згадуються слова відомої пісні Леоніда Утьосова – «Бульвар Французький був в цвіту».

На Французькому бульварі розташований найстаріший в Україні завод шампанських вин з однойменною назвою, знаменита Одеська кіностудія, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова, а на самому початку бульвару знаходиться будівля Одеського академічного театру музичної комедії імені М. Водяного.

Прогулянка на Французькому бульварі, оспіваному у віршах та піснях, залишить у Вас самі приємні враження.