Одеський державний цирк

Одеський державний цирк

Адреса:вул. Коблевська, 25

Тел.:726-90-90

URL:circus.od.ua

Цирк – невід'ємна частина нашого дитинства. Нарядні, ми вступали в світ, де напівтемрява змінюється світлом прожекторів, де оркестр грає туш, а на манежі з'являються жонглери з палаючими булавами та кільцями, таємничі ілюзіоністи, без жалю розпилюють своїх гарненьких асистенток, тендітні повітряні гімнастки, що літають під куполом, відважні дресирувальники, ну і, звичайно, клоуни у величезних черевиках, що змушують зал здригатися від реготу...

Урочисте відкриття Одеського цирку відбулося 25 січня 1894 гастролями широко розрекламованої на той час циркової трупи братів Ферронії.

З 1908 року на чолі Одеського цирку стояв жандармський полковник С.А. Малевіч, який сам тримав антрепризу та запрошував на гастролі найкращі циркові трупи, а влітку будівля цирку використовувалося під кінотеатр «Палас-Театр».

У цирку проводились чемпіонати з боротьби за участю кращих борців Росії і зарубіжних країн. У 1912 році проходив чемпіонат Одеси з боротьби за участю найсильніших борців усього світу. У Одеському цирку успішно виступали і перемагали всесвітньо відомі борці Іван Піддубний та Іван Заїкін.

Після революції 1917 року будинок Одеського цирку перейшло у власність міської ради.

У 1925 році Одеський цирк отримав статус державного.

Одеський цирк називають «залізним», оскільки його каркас зроблений з металу німецького виробництва, склад якого до цих пір невідомий, але він не іржавіє та не піддається зварці. Незвичайність Одеського цирку полягає ще й у тому, що відстань від манежу до куполу становить 22 метри, тоді як стандарт – 18 метрів.

Сьогодні Одеський цирк живе повноцінним життям, збираючи на свої вистави маленького та дорослого глядача і даруючи частинку дитинства і казки кожному. Найзнаменитіші гастролери завжди готові порадувати жителів та гостей Одеси все новими і новими виставами, що примушують завмирати серце, сміятися до сліз або захоплюватися майстерністю артистів-людей і артистів-тварин.

Приходьте в Одеський цирк, і Ви знову на час потрапите в веселий та казковий цирковий світ!