Сергіївка Одеська область санаторії біля моря.
 
 
 
 
 
 
 

Театр юного глядача ім. М. Островського

Театр юного глядача ім. М. Островського

Адреса:вул. Грецька, 48а

Тел.:722-14-07, 722-48-51

URL:tuz.od.ua

Одеський театр юного глядача, один з найстаріших дитячих театрів в Україні, був створений в 1930 році. Його основу склала група випускників Одеського театрального училища. Театр відкрився виставою «Фріц Бауер» Н. Сац, а першими художніми керівниками були головний режисер М. Молчанов та педагог С. Мануйлович.

6 квітня 1941 громадськість Одеси відсвяткувала 10-річний ювілей Одеського ТЮГа, в цей же день Указом Президії Верховної Ради УРСР театру було присвоєно почесне звання письменника Миколи Островського.

Велика Вітчизняна Війна застала театр на самому підйомі його творчої діяльності. І, тим не менш, перебуваючи в евакуації, основна трупа артистів та службовців театру не припиняла роботи. Після визволення Одеси, ТЮГ першим серед дитячих театрів України відкрив двері перед юним глядачем російської народної казкою «Про Іван-царевич».

Репертуар одеського ТЮГа цікавий і тим, що вистави призначені як для дітей і молоді, так і для дорослих. Сьогодні молодші школярі можуть побачити чудові казки – «Кіт у чоботях» Ш. Перро, «Принцеса та сажотрус» Л. Жуховіцкого, «Сонечко всередині» Є. Тищук, та інші.

Для підлітків представлені такі вистави: «Прощай, яр!» К. Сергієнко, «Викрадення Джонні Дорсета» (за О. Генрі), «Я рахую до п'яти» М. Бартєнєва. Для старшокласників та молоді – «Ігри на задньому дворі» Е. Мазія, «Кайдашева сім'я» І. Нечуя-Левицького, «Щастя моє» А. Червінського.

Для дорослих глядачів у театрі представлені наступні п'єси: «Філумена Мартурано» Е. де Філіппо, «Скляний звіринець» Т. Уїльямса та інші.

В основі будь-якого театру лежить психологія: якщо емоції зі сцени переходять до зали, глядач заражається позитивом та передає свою частку внутрішнього світу на сцену, від цього зав'язуються певні відносини. У ТЮГу саме ці певні відносини видно відразу, адже наші актори грають для дітей. Не випадково, Максим Горький сказав: «Для дітей потрібно писати так само, як і для дорослих, тільки ще краще».