Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько

Адреса:вул. Пастера, 15

Тел.:723-89-77, 723-55-66

URL:teatr.od.ua

Ініціаторами створення в Одесі стаціонарного українського театру виступили представники широкої театральної громадськості міста, а також робочі одеських заводів і фабрик, порту, студенти, які в початку 1925 року підняли перед органами влади питання про створення Одеського українського театру.

7 листопада 1925 спектаклем «Палії» за п'єсою А. Луначарського відкрився театр Держдрама, який відразу ж заявив про себе як колектив-першовідкривач нових імен, нових тим, нових героїв. Очолив художнє керівництво театром Марк Степанович Терещенко, а на постановку першого спектаклю «Палії» запросили знаменитого українського режисера Бориса Глаголіна.
До початку другого сезону в театр приїхав талановитий режисер В. Василько, що визначив творче обличчя та художню платформу колективу на довгі роки.

До свого 5-річного ювілею театр отримав «за сміливість у творчому пошуку, за новаторство творчості» ім'я Революції та нове приміщення, в будівлі якого він знаходиться і до цього дня.

У 1995 році театр отримав ім'я видатного українського актора, режисера, драматурга, історика і теоретика театру, театрального педагога – народного артиста СРСР Василя Василька, який очолював колектив в різні періоди його діяльності та поставив близько 20 вистав, що увійшли до «золотого фонду» Одеської української сцени.

Сьогодні Одеський академічний український музично-драматичний театр імені В. Василька – колектив з історією, що нараховує майже дев'яносто років. Театр відомий далеко за межами України і географія гастролей надзвичайно широка від Одеси до берегів Неви і в протилежну сторону – з Одеси до острова Сахалін. Спектаклі театру є призерами багатьох театральних фестивалів.

У театральному фойє на вітрині глядачі можуть побачити відзнаки, нагороди, призи, отримані театром впродовж останніх декількох років, а про творчі досягнення колективу в попередні сезони можна дізнатися, оглянувши музейну експозицію.

За результатами муніципальної акції «Одесит року» в 2003 році колектив театру був нагороджений почесним знаком «Кришталева перлина», при цьому вперше в історії цілий колектив став переможцем цієї акції.

На сьогоднішній день на театральній афіші представлена українська класика і сучасні п'єси українських авторів, твори світової класики та зарубіжна драматургія.

Крім власних вистав у театрі часто відбуваються концерти та виступи зірок першої величини російської, української та зарубіжної естради.

 
 
Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василько