Одеський академічний російський драматичний театр

Одеський академічний російський драматичний театр

Адреса:вул. Грецька, 48

Тел.:722-45-04

URL:rusteatr.odessa.ua

Одеський російський театр – найстаріший театр на Півдні України був побудований в 1874 році купцем Олександром Семеновичем Велікановим та призначався для виступів коханої одеситами драматичної трупи відомого провінційного актора і антрепренера Миколи Карловича Милославського.

Спочатку театр носив назву по імені свого власника – «Театр Веліканова», але в 1875 році Веліканов продав театр іншому власникові – Ф. Рафаловічу, який перейменував своє придбання, назвавши його Руським театром.

У ті роки Російський театр служив майданчиком для найбільших театральних подій міста і на його сцені в кінці 19-го – початку 20-го століття грали великі Сара Бернар і Елеонора Дузе, Бенуа Коклен та Жан Муне-Сюллі, Марія Савіна та Володимир Давидов, Марія Заньковецька та Марко Кропивницький ...

У 1926 році в цій будівлі був остаточно прописаний державний Одеський російський драматичний театр, який з успіхом працював майже 80 років.

У 2001 році в будівлі театру розпочався капітальний ремонт і після майже двох років реконструкції театр знову відкрив двері для публіки.
Оновивши театральну будівлю, театр узяв курс на оновлення репертуару і омолоджування трупи. У театр був прийнятий цілий ряд молодих акторів і актрис – випускників акторських курсів з різних навчальних закладів. Зберігши декілька кращих вистав, створених раніше, театр здійснив цілий ряд нових резонансних постановок.

Особливу увагу театр приділяє залученню кращих режисерських сил. Художнє керівництво театром здійснює режисерська колегія, що складається з трьох режисерів – Олексія Гирби, Сергія Голомазова, Олексія Литвина.

У 2009 році наказом міністерства культури і туризму України від 10.12.2009 р. Одеському обласному російському драматичному театру було присвоєно звання «академічного».

Одеський російський театр відомий далеко за межами Одеси і України. Спектаклі театру регулярно беруть участь у різних міжнародних фестивалях; театр виїжджає на гастролі за межі України. З 2006 року на базі театру щорічно проходить міжнародний театральний фестиваль «Зустрічі в Одесі». Він проходить на початку вересня і є завершальним акордом святкування дня народження Одеси. «Зустрічі в Одесі» стоять в одному ряду з самими престижними театральними фестивалями пострадянського простору.