Одеська обласна філармонія

Одеська обласна філармонія

Адреса:вул. Буніна, 15

Тел.:725-69-03, 725-20-31

URL:filarmonia.odessa.ua

Одеська обласна філармонія належить до числа кращих концертних організацій України. Щорічно вона знайомить своїх слухачів з творами світової музичної культури, з яскравими творіннями сучасної української та світової музичної сцени.

Концертний зал одеської обласної філармонії розміщується в одному з найкрасивіших будівель міста, побудованому в 1898 році для купецької біржі (ескізний проект В.І. Прохаскі, архітектор А.І. Бернардацці). Фасад будинку виходить на вулиці Пушкінську та Буніна і облицьований кольоровими теракотовими плитками. Вікна декоровані витими колонами каррарського мармуру та яскравими вітражами. Головний вхід виконаний у вигляді глибокої лоджії висотою 21 метр. Всередині лоджії – біломармурови сходи, що ведуть до вестибюля головного залу. З боків сходи колони, увінчані кулями з кольорового скла з внутрішнім підсвічуванням. Над входом перекриття у формі небесного склепіння, прикрашеного 12 знаками Зодіаку.

Великий зал (1050 місць) прикрашають картини пензля петербурзького художника М. Каразіна та флорентійського художника Кассіолі зі сценами торгівлі народів на різних етапах розвитку людства. По красі та акустичним якостям Великий зал не має собі рівних у Європі. Тут виступали видатні музиканти свого часу: Е. Гілельс, Д. Ойстрах, М. Ростропович, Л. Коган, Я. Зак, Г. Нейгауз, К. Кондрашин, К. Зандерлінг, Н. Рахлін, Ю. Симонов, Є. Свєтланов та багато інших.

Сьогодні творчий колектив одеської філармонії являє собою сузір'я видатних діячів мистецтв: співаків, інструменталістів, майстрів розмовного жанру, лекторів-музикознавців. Зусиллями артистів одеської філармонії створюються цікаві творчі проекти, музичні та освітні програми. Особливе місце в роботі філармонії займає виховання підростаючого покоління, з цією метою проводяться музичні абонементи та недільні концерти для дітей. Артисти одеської філармонії багато уваги приділяють гастрольній діяльності, регулярно виступаючи як в Україні, так і за її межами.

Творча діяльність одеської філармонії доповнюється широкою палітрою гастролюючих музикантів та музичних колективів. З гастрольними концертами виступають провідні колективи світу, такі як Державний камерний оркестр Росії «Віртуози Москви» під керуванням В. Співакова, Державний камерний оркестр Росії «Московія», художній керівник і диригент Е. Грач, Національний оркестр народних інструментів України під керівництвом В. Гуцала та інші. У стінах філармонії з сольними програмами виступають знамениті музиканти – М. Петров, М. Плетньов, Т. Грінденко, М. Чайковська, Д. Мацуєв, Д. Башкіров, Ю. Кот, Т. Анісімова, Б. Блох, В. Третьяков, П. Бурчуладзе та багато інших. На філармонічної сцені представляє свої програми Національний одеський філармонічний оркестр під управлінням Хобарта Ерла.

На сцені філармонії проводяться багато міжнародних фестивалів і конкурсів: «Біла Акація», «Дунайська весна», «Два дні і дві ночі нової музики», «Одеська гітарна осінь», «Одеські діалоги», «Ріхтерфест», «Дні Давіда Ойстраха в Одесі », Міжнародний конкурс піаністів пам'яті Е. Гілельса, Міжнародний конкурс скрипалів ім. Д. Ойстраха та інші.

Артистами філармонії щорічно готуються нові програми, що представляють собою велику естетичну та культурну цінність, будь то літературні вечори, концерти фортепіанної, симфонічної музики, фольклорні програми чи естрадні концерти. Регулярно обновлюваний репертуар дозволяє слухачем знайомитися з творами класичного і сучасного мистецтва, яке відображає дух, ритм та характер нашого часу.

Чекаємо вас на наших концертах!