Центральний парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка

Центральний парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка

Центральний парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка спочатку називався Олександрівським, на честь Російського імператора Олександра II, і був заснований в 1875 році. Межі парку з моменту його заснування і по сьогоднішній день, проходять по вулицях Маразліївській, Успенській та Лідерсовському бульвару.

До заснування міста на місці парку знаходилася турецька фортеця Хаджибей, а після її захоплення російськими військами була побудована Одеська фортеця. Зараз на місці фортеці знаходиться курган з Олександрівською колоною і саме звідси запускалися перший в Російській Імперії аеростати.

У 1936 р. в парку був побудований Центральний стадіон міста, який сьогодні називається Центральний стадіон «Чорноморець».

У 1954 році парк був перейменований з Олександрівського в Шевченка.

У свій час в парку працював улюблений одеситами Зелений театр, який пам'ятає голоси Л. Утьосова, А. Райкіна, Е. П'єхи, М. Водяного та багатьох інших видатних артистів і музикантів.

У парку знаходиться Алея Слави з могилами учасників героїчного визволення Одеси від фашистів та пам'ятником Невідомому матросу з вічним вогнем, а також пам'ятник Т.Г. Шевченку та обеліск воїнам-афганцям.

Крім затишних лавок, розташованих в тіні дерев та дитячих майданчиків в парку працює картинг, де завжди можна цікаво і з азартом провести час.

З парку численні доріжки приведуть вас прямо до моря, на пляж  «Ланжерон» , і перше, що Ви побачите, опустившись до моря – дельфінарій «Немо». Тут же починається (з 2006 р. тільки пішохідна) «Траса здоров’я», якою полюбляють прогулюватися, кататися на велосипедах або роликах мешканці та гості міста. «Траса здоров'я» проходить по морському побережжю до самої «Аркадії».

Парк Шевченка це невід'ємна частина Одеси, його красу, тишу, просторі та тінисті алеї люблять як одесити так і гості міста.