Одеський музей західного та східного мистецтва

Одеський музей західного та східного мистецтва

Адреса:вул. Пушкінська, 9

Тел.:722-48-15

URL:oweamuseum.odessa.ua

Час:з 10.30 до 18.00

Дні:вихідний – середа

Одеський музей західного та східного мистецтва – один з кращих музеїв такого профілю на Україні – створений в 1923 році з приватних колекцій, зібраних Місцевим Комітетом охорони пам'яток мистецтва та старовини, а також надходжень з міського музею образотворчих мистецтв і кабінету історії мистецтв Новоросійського університету. З моменту свого заснування колекція музею поповнювалася за рахунок надходжень з центральних музеїв: Державного Ермітажу, Київського музею західного та східного мистецтва, Державного музею образотворчих мистецтв ім. О.С. Пушкіна.

Будівля, яку займає музей, – пам'ятник архітектури, палац, побудований в 1856-1858 роках за проектом відомого архітектора Л. Оттона. Палац спроектований і побудований в дусі поширеної в ті часи еклектики: риси барокового характеру співіснують в ньому з елементами: стилів ампір і рококо. Інтер'єр палацу відрізняються багатим ліпним декором, різьбленням, що прикрашає двері, фурнітурою з бронзи. Найбільш цікава в архітектурному відношенні частина будови – вестибюль з парадними сходами, висіченими з каррарського мармуру. Ця конструкція зведена без несучих балок-косоур і разом з майданчиками утворює ефектну висячу споруду.

У двадцяти трьох залах першого і другого поверхів розміщена експозиція трьох відділів: античного, західноєвропейського та східного.

На першому поверсі розташований відділ античних зліпків, традиційний для всіх європейських художніх музеїв, бо він символізує роль античної спадщини для всієї європейської художньої культури. Поруч знаходиться відділ мистецтва народів Сходу. Порівняно невеликий, займає всього три невеликі зали, він завжди привертає саме живе увагу відвідувачів. Три його залу – це як би різні регіони нескінченно різноманітного Сходу. Мистецтво Ірану (стародавня Персія) – Близький Схід, мистецтво Індії, Монголії і Тибету представляє Центральну та Південно-Східну Азію, а третій зал вводить вас в світ культури Японії і Китаю.

Зали другого поверху віддані експозиції європейського мистецтва: живописі, скульптурі, декоративно-прикладного мистецтва. Саме тут чекає відвідувачів зустріч зі «Святим Лукою» і «Святим Матвієм» великого голландця Франса Хальса, з «Мадонною на троні» флорентійського живописця ХVI століття Франческо Граначчі та іншими творами, які музей з повним правом вважає своїми шедеврами.

У музеї регулярно проходять виставки робіт вітчизняних та зарубіжних майстрів живопису, графіки, декоративного мистецтва, фотографії, працює лекторій, а також проводяться заняття з дітьми і влаштовуються концерти.