Одеський музей нумізматики

Одеський музей нумізматики

Адреса:вул. Грецька, 33

Тел.:725-02-77, 731-51-19

URL:museum.com.ua

Час:з 12.00 до 16.00

Дні:вихідні – субота і неділя

Одеський музей нумізматики, перший в Україні спеціалізований нумізматичний музей, був подарований одеситам у рік 205-річчя заснування міста і почав функціонувати з 1 січня 1999 року.

Музейна колекція налічує понад 2,5 тисяч монет та інших експонатів, що відносяться до різних історичних епох: античної, середньовічної, нового і новітнього часу, включаючи період незалежного розвитку Української держави.

Серцевину музейних фондів складають монети, що чеканилися різними містами-державами і Боспорським царством, що існували в античний час у Північному Причорномор'ї протягом майже тисячі років.

Щорічно в музеї проводяться десятки виставок та експозицій з показом стародавніх і сучасних монет і банкнот, античної кераміки, середньовічної дрібної пластики та ін.

Діяльність музею по збереженню, примноження та вивченню пам'ятників культурно-історичної спадщини Українського народу відзначена численними нагородами Парламенту та Уряду України, Національного банку і керівництва Одеси та Одеської області.

Музей підтримує зв'язки з різними культурно-історичними установами, організаціями і колекціонерами з більш ніж 150 країн світу.