Музей одеського порту ім. Ф.П. Де-Волана

Музей одеського порту ім. Ф.П. Де-Волана

Адреса:Ланжеронівський спуск, 2

Тел.:729-38-57

Час:з 10:00 до 17:00

Дні:вихідні дні – субота та неділя

Музей одеського порту імені Ф.П. Де-Волана був заснований 10 квітня 1990 і відкритий до 200-річного ювілею Одеси. Він розташувався в одній із старовинних будівель на Ланжеронівському спуску, в яких до революції знаходилися «баржани» –нічліжні будинки для бездомних вантажників порту.

Основною метою створення музею одеського порту була просвітницька діяльність та організація експозиції, яка знайомила б відвідувачів з минулим і сьогоденням одеського порту, нерозривно пов'язаного з історією міста.

Початок багатющої колекції музею поклав його засновник – перший директор музею Микола Григорович Глеб-Кошанскій – кадровий офіцер, учасник Великої Вітчизняної війни, який пройшов бойовий шлях від Харкова до стін Берліна.

За перші кілька років свого існування музей став своєрідним центром, що відображає унікальну історію одного з провідних портів країни, який має багаті історичні корені. Крім того, в його експозиції розкривається історія Одеси і всього Північного Причорномор'я.

У даний момент експозиція музею складається з 5 залів, загальною площею 490 кв. метрів.

Сьогодні в музеї можна побачити рідкісні археологічні знахідки, схеми, карти, старовинні гравюри, що розповідають про життя, побут, культуру народів, що населяли Північне Причорномор'я в епоху античності і у пізніші періоди, про багатогранну історію краю, про заснування та розвиток Одеси. Демонструються і всі знайдені в архівах Росії унікальні плани Де-Волана з будівництва і розвитку порту, Одеси та інших міст України.

У стінах музею постійно проводяться заходи так чи інакше пов'язані з портом і його історією, а також художні виставки, чемпіонати України та області з судномодельного спорту, зустрічі з ветеранами війни та праці.

Музей одеського порту ім. Ф.П. Де-Волана за час свого існування перетворився на структуру, яка виконує важливу роль у культурному житті не тільки порту, але й міста.