Музей історії євреїв Одеси «Мігдаль-Шорашим»

Музей історії євреїв Одеси «Мігдаль-Шорашим»

Адреса:вул. Ніжинська, 66

Тел.:728-96-43

URL:migdal.ru/migdal/museum

Час:з 13.00 до 19.00 (неділя з 10.00 до 16.00)

Дні:п'ятниця та субота – вихідні

Музей історії євреїв Одеси «Мигдаль-Шорашім» був відкритий у листопаді 2002 року одеським єврейським громадським центром «Мигдаль». Необхідність створення такого музею пояснюється тим, що історія євреїв Одеси майже не була відображена в експозиціях одеських державних музеїв.

Тим часом, у другій половині XIX – першої чверті XX ст. Одеса була третім у світі містом за кількістю єврейського населення (після Нью-Йорка і Варшави).

Незважаючи на свої невеликі розміри (експозиційна площа близько 160 кв.м.), на сьогоднішній день музей «Мигдаль-Шорашім» є єдиним в Україні єврейським музеєм, якій впродовж 9 років здійснює всі види музейної діяльності. У музейних фондах знаходяться близько 7000 одиниць зберігання (документи, фотографії, книги, газети, листівки, релігійні та побутові предмети, музичні інструменти, твори мистецтва та ін.) і понад 1000 з них представлені в постійній експозиції.

Щорічно до музею приходять тисячі відвідувачів, проводяться сотні екскурсій, в тому числі для фахівців та студентів з США, Франції, Великобританії, Німеччини, Австрії, країн Східної Європи. Спільно з іншими програмами центру «Мигдаль» проводиться щорічна міжнародна наукова конференція «Одеса і єврейська цивілізація», видаються книги і брошури, що розкривають різні аспекти історії одеської єврейської громади.

Музей виконує своєрідну координуючу роль у справі вивчення та популяризації історії євреїв, активно співпрацюючи як з єврейськими організаціями, так і з державними музеями, архівами, університетами Одеси та України, а також профільними фахівцями з інших країн.
Експозиція «Євреї Одеси: чи тільки минуле?» (Відкрита в квітні 2007 року за підтримки Фонду Ротшильда) охоплює більш ніж 200-річний період історії євреїв в Одесі (з 1770-х до початку 2000-х рр..). Мета експозиції, в якій зараз помітну роль грають і мультимедійні експонати – не лише представити найбільш значимі періоди історії євреїв Одеси, але і поміркувати про їхні нинішні проблеми.

У музеї постійно проводяться виставки із залученням матеріалів провідних одеських збирачів, краєзнавців та ін., проводяться клубні та семінарські заняття, заняття з дітьми та «сімейні екскурсії», меморіальні вечора, і ін.

Діяльність музею регулярно висвітлюється одеськими, українськими та закордонними ЗМІ.

Все це і багато іншого Ви зможете побачити, якщо прийдете до музею історії євреїв Одеси «Мигдаль-Шорашім».