Літературно-мемореальний музей О.С. Пушкіна

Літературно-мемореальний музей О.С. Пушкіна

Адреса:вул. Пушкінська, 13

Тел.:722-74-53

URL:museum.odessa.net/museum_pushkin

Час:з 10.00 до 17.00

Дні:вихідний – понеділок

У 20-ті роки XIX століття в Одесі на Італійській вулиці в будинку №13 знаходився готель «Hotel du Nord» якій належав відомому купцеві – Шарлю Сикару. По приїзді в Одесу 3 липня 1823 О.С. Пушкін зупинився саме в цьому готелі і прожив тут місяць. У 1880 р. на честь великого поета Італійська вулиця була перейменована на Пушкінську.

За тринадцять місяців проведених в Одесі Пушкіним була створена поема «Цигани», закінчена поема «Бахчисарайський фонтан», написано тридцять ліричних віршів та дві з половиною глави роману «Євгеній Онєгін». Описавши Одесу в розділі «Подорож Онєгіна», Пушкін, за висловом поета Туманського, подарував місту «грамоту на безсмертя».

На сьогоднішній день у будинку, де жив О.С. Пушкін вже більше 30-ти років працює музей великого поета. Тут можна познайомитися зі стародавніми гравюрами пушкінської Одеси, портретами сучасників поета, унікальними пушкінським автографами з малюнками, рідкісними прижиттєвими виданнями творів Пушкіна. Кожна річ пушкінського часу, представлена в експозиції, переносить у світ пушкінських образів, передає дух часу, настрій поета. Щорічно музей відвідують десятки тисяч людей. Тут проходять зустрічі з творчими та науковими працівниками, відкриті уроки, консультації для учнів, вечори присвячені пам'яті О.С. Пушкіна, працюють книжкові та художні виставки.

Приїхавши до Одеси, не забудьте відвідати музей О.С. Пушкіна і Вам забезпечено незабутню подорож у поетичну старовину!