Історія Іллічівська

Корінні зміни, пов’язані з історією виникнення Іллічівська відбулися в 1950 році, після прийняття рішення про будівництво великого військового суднобудівельного заводу і робочого селища на берегах Сухого лиману. Вже наступного року перед колективом заводу була сформульована задача: розпочати виробництво несамохідних вантажних барж. Для цього Міністерство суднобудівельної промисловості СРСР послало сюди декілька десятків спеціалістів з Калінінграду, Владивостоку, Миколаєва та інших міст. В серпні 1952 року селище, в якому жило 3000 чоловік, було віднесено до категорії селищ міського типу і отримало назву Іллічівськ.

В 1956 році, зважаючи на сприятливі кліматичні і гідрологічні умови бухти в Сухому лимані, тут було розпочате будівництво морського торгового порту. Воно було обумовлене тим, що Одеський порт вже тоді не міг впоратися із все зростаючим вантажопотоком і не мав особливих перспектив для подальшого розвитку.

12 квітня 1973 року указом Президії Верховної Ради УРСР селище міського типу Іллічівськ було включене в число міст обласного підпорядкування. Саме ця дата є офіційним днем народження нового міста.

Як і властиво молоді, місто стрімко розвивається, набирає силу, набуває впевнених контурів, міняється з кожним роком, стаючи неповторно чистим і красивим сучасним курортним містом, чим і привертає до себе величезну кількість відпочиваючих, число яких росте з року в рік.